Home  >  About

 
 

 
Çarşıbaşı’nın geçmişi 1990 öncesi İstanbul Sultanhamam’da küçük bir dükkan ile başlayan ticari faaliyete dayanır. Bu dükkanda değişik üreticilerden tedarik edilen ağırlıklı olarak çorap ve iç giyim ürünleri Anadolu’dan gelen küçük perakendecilere satılırdı. Ürün çeşitliliği sınırlıydı. Müşterilerle yakın ilişkiler geliştirildi, onların zamanla gelişen ve değişen ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılayabilmek için üstün bir çaba sarfedildi.

Sonrasında Sultanhamam bölgesinde nihai tüketicilere yönelik perakende mağazaları da açılmaya başlandı. Bununla birlikte sunulan ürün yelpazesi de genişletildi. Artık bir yanda küçüklü büyüklü perakendecilere belli bir kalite çizgisini yakalamış çorap ve iç giyim ürünleri sunulurken perakende mağazaları kanalıyla da nihai tüketicilerin ihtiyaçları karşılanmaya çalışılıyordu.

Perakende mağazacılığa girişle birlikte Çarşıbaşı nihai tüketicilerin beklentileri, ihtiyaçları ve tüketim davranışları konusunda zengin bir deneyim sahibi oldu. Müşterilerinden öğrendiklerini işini daha da geliştirmek, müşterilerini daha da memnun etmek ve onların ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilmek için kullanmaya başladı.

Sultanhamam bölgesinde gerek toptanda gerekse perakendede sağlanan başarıyla birlikte Çarşıbaşı, kendi markalarına ve üretim alanına yatırım yapma kararı aldı. 2000’li yılların başında şu anda üretim operasyonun da bulunduğu İstanbul’un Anadolu yakasında Ümraniye Dudullu’daki merkeze geçildi. Hem perakende operasyonu hem de üretim ve lojistik bu merkezde konuşlandırıldı.

Üretime yapılan yatırımla iç giyim alanında geniş bir yelpazede kaliteli iç giyim ürünlerinin hızlı bir şekilde üretilmesi mümkün hale geldi.

Öte yandan perakende alanında da yatırımlara hız verildi. Mevcut perakende mağazalarının sağladığı başarıyla birlikte değişik lokasyonlarda yeni mağazalar açıldı. İstanbul’da Eminönü’deki mağaza sayısı 4’e çıktı. Kadıköy mağazaları ve Osmanbey mağazası açıldı. Bursa’da, İstanbul Bayrampaşa’da ve İstanbul Haramidere’de Carrefour alışveriş merkezlerinde mağazalar açıldı. Ankara’da Kızılay bölgesinde çok katlı 2 büyük mağaza açıldı. İzmir’in geleneksel alışveriş mekanı Kemeraltı’nda o bölgenin en büyük iç giyim mağazası açıldı.

Bugün Çarşıbaşı’nın İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa Mersin ve Gaziantep’de toplam 18 mağazası bulunuyor. Mağazalar ağırlıklı olarak yüksek yaya trafiği arterlerinde veya gelişmekte olan alışveriş merkezlerinde yer alıyor. Çok çeşitli ve kaliteli iç giyim ve çorap markasının ve ürünlerinin oldukça ekonomik fiyat düzeylerinde tüketicilere sunulduğu Çarşıbaşı mağazaları her kesimden tüketicilerin sık sık uğradıkları mekanlar haline geldi.

Grubumuz Pierre Cardin markasının, bayan ve çocuk çoraplarının Türkiye, İran, Irak ve Suriye ülkelerindeki tek üretim ve pazarlama lisansörüdür.
 
 
 
 
 
 
     
Customer Relations   Become Member   Online Shopping
Frequently Asked Questions   Request dealership   Order Status
Help   Corporate Sales   Track Payment
Contact Us   Stores   Track Shipping
         

Çarşıbaşı Kozmetik Tekstil Ltd. Şti. © 2012 - All rights reserved.

 
About  
+90 216 499 96 96
Extension: 158
Monday - Friday : 08.00 - 18.00
 
Collection  
Online Catalog  
Human Resources  
     

Follow us on social media.